Ето как става магията:
Обикновен фотоапарат се прикачва към роботизираното тяло, което автоматизира целия процес по правене на снимки. След това стотиците или хиляди снимки се свалят на компютъра, а специализиран софтуер на GigaPan автоматично ги комбинира в панорама. Снимката има различни нива на дълбочина и може да бъде увеличавана, за да разглеждаш отделни детайли.
Без проблем можеш и да споделиш работата си на сайта на създателите на GigaPan и да разглеждаш качените там снимки до най-малката подробност.
„Потенциалът за употребата на Епик е безграничен. На сайта GigaPan.org вече могат да се намерят над 10 000 панорамни снимки и нашите бета потребители са направили фантастични панорамни снимки не само на встъпването на Обама в длъжност, но и на стадиона на Янките, на очертанията на чикагските небостъргачи, на хавайски пейзажи и хиляди други невероятни снимки.” – казва Хенри Хилман младши, създател на GigaPan Systems.
GigaPan Epic е бил замислен като част от програма за културен обмен на Global Connection Project, която цели да свързва общества и хора от целия свят чрез снимки.
В момента GigaPan Epic, заедно със софтуера, може да бъде закупен за нищожните $379. Очаква се скоро на пазара да излезе GigaPan Epic 100, който ще може да работи и с по-големи апарати. Цената му ще бъде около $450.
В този студен неделен ден няма какво друго да ти препоръчаме, освен да си сложиш още едно кафе и да се потопиш в невероятната атмосфера на снимките. Екипът ни ти гарантира, че неусетно ще изгубиш поне няколко часа в търсене на мацки по монокини на огромните панорамни снимки на плажове.
Ето и няколко панорами които решихме, че си заслужава да разгледаш:
Встъпването в длъжност на Обама
Ханума Бей(справка мацките горе)
Бостън