снимка: sxc.hu
4. Използвай логични ключови думи
“Кандидатура” е такава дума. Както и “позиция”. Това са думи, които насочват вниманието на получателя директно към целта на имейла ти. Освен това тези думи са полезни, ако по-късно получателят търси в пощенската си кутия точно твоето писмо.
5. Напиши името си и позицията
Ако името ти е в темата – както в примера “Иван Иванов – кандидатура за мениджър продажби”, – това ще направи кандидатурата ти по-лесна за намиране и отличаване от останалите. Не забравяй и позицията, както и референтния й номер, ако има такъв.
6. Добави титлите си, ако имаш такива
И ако са съществени за позицията, за която кандидатстваш, разбира се. Използвай съкращения, защото нямаш много място – инж., д-р и т.н.
7. Вмъкни препоръките си
Ако сметнеш, че е важно кой те е препоръчал за тази позиция, пиши и това в темата.
Например: Препоръчан от Петър Петров за експерт логистика
8. Не използвай главни букви
Писането с главни букви се смята за писмения еквивалент на крещенето, така че това не е нещо, с което искаш да привлечеш вниманието на получателя на имейла ти. Ако има нужда да структурираш темата, използвай тирета, двоеточия и т.н.
Ясно е, че няма как едновременно да бъдеш кратък и да пишеш в темата всичко това – кой си ти, кой те е препоръчал, какви квалификации и титли имаш, за каква позиция кандидатстваш.
Във всеки отделен случай трябва да преценяш какво от всичката тази информация е най-важно – дали е по-важно кой си ти, или кой те е препоръчал, или какви квалификации имаш. Така ще увеличиш вероятността получателят да кликне точно на твоя имейл и да бъде впечатлен от твоята кандидатура.