Снежният човек от Космоса

0
156

Снежният човек от Космоса

Реклама

Две от луните на Сатурн са образували странна оптическа илюзия – те изглеждат точно като снежен човек, който се носи в космическата тъмнина.

Снимката е направена на 27 юли 2010 г. от космическия апарат „Касини” на НАСА, който обикаля около Сатурн. Тя показва как са се наредили две от общо 62-те луни на планетата. Горната луна на снимката е Диона, а долната – Рея. Двете изглеждат съединени заради подобните си отражателни свойства, както и заради разположението на голям кратер близо до южния полюс на Диона, който създава впечатлението за свързване на двете тела.

Двете луни изглеждат с еднакви размери, но всъщност Диона е по-малка – диаметърът й е 1120 километра, докато този на Рея е 1530 километра. И двете са по-малки от нашата Луна.

Въпреки че на снимката изглеждат една до друга, между двете луни всъщност има разстояние от 500 000 километра.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here