Във всяка връзка, която започне да става сериозна, се намесва жилищният въпрос. Дори и да не живеете заедно, в един момент започвате да оставате поне за по една нощ в дома на другия, да прекарвате уикендите под един покрив и да правите общи партита с приятели. Може ли всичко това да стане проблем, ако ти живееш с вашите?
Най-краткият, мъгляв и общ отговор би бил: „Зависи“.
Зависи от възрастта на мъжа, от причините, поради които той няма намерение да се изнася от къщи, от това доколко има самостоятелност в рамките на общия семеен дом и т.н.
Какво би могло да притеснява приятелката ти? Ето няколко неща, които вероятно й минават през главата в описаната ситуация.
– Дали той е достатъчно самостоятелен?
Жените като цяло търсят пораснали и самостоятелни мъже. Затова мъж, който живее с родителите си, може да ни изглежда зависим и незрял, особено ако вече е далеч от тийнейджърските си години.
Какво да направиш?
За да разсееш това нейно съмнение, покажи й, че това, че живееш с вашите, не те прави зависим. Представи я на родителите си, но вземи мерки срещите между тях и приятелката ти да не са повече от необходимото. Ако например майка ти изпитва желание да влиза рано сутрин в стаята ти, докато вие с гаджето ти спите, за да ви донесе кафе и да ви събере мръсните дрехи за пералнята, деликатно й намекни, че това не е нужно.
Понякога самостоятелността и живеенето с или без родителите не са задължително свързани. Покажи на приятелката си, че въпреки че живееш с вашите, не е нужно и тя да живее с тях, когато е у вас.
– Дали е способен да поема отговорност?