Тази статия е отговор на наш читател, чийто въпрос гласи: „Възможно ли е да напишете статия за плочките и хранителния режим?“
И така, днес аз реших да дам изчерпателен отговор на въпроса му, включвайки не само храненето, но и тренировките. Забележка: като говорим за коремни мускули, имам предвид горната и долната част на корема, но също така и косите коремни мускули (мястото на т.нар. любовни дръжки).
Плочките на корема на мъжа са толкова впечатляващи за жените, колкото са може би за нас женските гърди. Плочките излъчват сексапил и мъжественост.
Коремната област обаче е доста трудна за поддържане. Именно тя е една от частите на тялото ни, където се трупат най-много мазнини. Ако не се погрижим за тяхното отстраняване, ето какво се случва:
– с покачването на възрастта метаболизмът ни се забавя;
– безразборното хранене и заседналият начин на живот вършат своята работа;
– в един момент тези мастни натрупвания около коремната ни област стават като бетонна стена, изключително трудна за разбиване.
Ще ви призная, че още в самото начало на състезателната си кариера аз бях решил да наблегна доста яко на коремните плочки.
Ставах сутрин в 5.30, за да направя първото си за деня хранене, и в 7.30 вече бях в залата. Тренировката ми, която траеше около час и половина, беше посветена изцяло на горната част на коремните мускули и на косите коремни мускули.
Следобед в 16.30 следваше тренировката на други мускулни групи – бедра, гърди, гръб, рамене, трицепси, бицепси, прасци.
Вечер в 22.00 започвах тренировката за долната част на коремните си мускули. Все пак си имах цел и нищо не можеше да ме спре!
Естествено, не всеки може да смогне на такъв режим поради редица фактори – липса на време, умора и т.н. Все пак на мен това ми бе и част от работата.
Достатъчни ли са коремните преси, за да имаме перфектни коремни мускули?