Българите на игрите през уикенда

0
16

Лондон 2012

Реклама

5 август

Тервел Пулев със сигурност ще вземе медал, след като се класира на полуфинал в категория до 91 килограма от боксовия турнир на олимпийските игри.

Капитанът на българския отбор по бокс Детелин Далаклиев загуби от Люк Кемпбъл от Великобритания с 15:16 в мач от четвъртфиналната фаза на боксовия турнир в категория до 56 кг.

Виктор Нинов не успя да премине квалификациите в лекоатлетическата дисциплина висок скок.

Ваня Стамболова не успя да се класира на полуфиналите на 400 метра бягане с препятствия, след като падна на първото препятствие и не можа да финишира.

Йоан Колев се класира на 26-о място в крайното класиране в състезанията по ветроходство в клас RS-X

Ирина Константинова завърши на 22-о място в състезанието по ветроходство клас RS-X.

Стойка Петрова се класира за четвъртфиналите в категория до 51 килограма на олимпийския турнир по бокс за жени.

Александър Костадинов загуби на осминафиналите в категория до 55 килограма на турнира по борба класически стил.

4 август

България загуби срещу Аржентина с 3:1 гейма в четвъртия мач на българските волейболисти в група А.

Александър Александров победи и втория си съперник на турнира в категория до 49 кг. в боксовия турнир и така се класира за четвъртфинал.

Ивет Лалова отпадна на полуфинала на бягане на 100 метра.

Йоан Колев се изкачи с две места и зае 29-а позиция със 180 наказателни точки след четвъртия ден от състезанията по ветроходство в клас RS-X.

Ирина Константинова се изкачи с две места до 20-а позиция със 136 наказателни точки след четвъртия ден от състезанията по ветроходство в клас RS-X.

Силвия Дънекова отпадна в пресявките на бягането на 3000 метра с препятствия на олимпийския турнир по лека атлетика.

Петя Луканова завърши на 30-о място в квалификацията на 50 м стрелба с пушка от 3 позиции и не успя да се класира на финала.

3 август

Иван Марков завърши пети в крайното класиране в олимпийския турнир по вдигане на тежести в категория до 85 кг.

Ивет Лалова се класира за полуфиналите на 100 метра на oлимпийските игри в Лондон с време 11,06 секунди. Тя се класира втора в своята серия.

Антон Ризов не успя да се класира на финал на 50 метра пушка от положение легнал на олимпийския турнир по спортна стрелба.

Георги Иванов не успя да се класира за финала в тласкането на гюле.

Венцислав Айдарски не успя да се класира за финала в дисциплината 1500 метра свободен стил на турнира по плуване.

Адриана Бънова не успя да премине квалификациите на троен скок.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here