Актуално » Новини » Българите на игрите: 6 август
Българите на игрите: 6 август
Понеделник, 06 Август 2012 16:55 Написано от Vratovrazka.bg

Йордан Йовчев

Йордан Йовчев завърши на седмо място във финала на халки на олимпийския турнир по спортна гимнастика. Това бяха рекордни шести олимпийски игри за българския гимнастик.

Стойка Петрова отпадна на четвъртфиналите в категория до 51 килограма на олимпийския турнир по бокс за жени. Тя загуби от европейската шампионка Никола Адамс (Великобритания).

Иво Ангелов се класира за осминафинал на турнира по класическа борба в категория 60 килограма, но загуби осминафиналния мач от иранеца Омид Хаджи Ноорози с 0:2.

Христо Маринов отпадна на осминафиналите в категория до 84 килограма на олимпийския турнир по класическа борба.

Антон Ризов зае 24-о място на 50 метра пушка от три положения на олимпийския турнир по спортна стрелба. Той събра общо 1162 точки от трите положения (легнал, прав и на коляно) и не успя да се пребори за място във финала.

Радослава Мавродиева отпадна в квалификациите по тласкане на гюле на олимпийския турнир по лека атлетика.

Мирослав Кирчев се класира на полуфинал в дисциплината 1000 метра едноместен каяк, но в полуфинала по-малко от една десета от секундата не му достигна за участие на финала.

Българският волейболен отбор победи отбора на Италия с 3:0 гейма в последния си мач от предварителна група А.

Очакваме резултата на Ивет Лалова в сериите на бягането на 200 м.

Update: Ивет Лалова се класира на полуфинал на бягането на 200 м.