Щрихи от етикета за обща употреба – 1

0
1098

Коктейл

Реклама

Като цяло, всичко, което е на масата и е храна, е за ядене. Затова нищо не ти пречи, ако ястието е украсено с каквото и да било, да си го изядеш. Важното е да не го правиш с ръце – това, че е украса, не означава, че ножът и вилицата са ненужни. Колкото до напитките, съветът е подобен – ако не се налага да бъркаш с пръсти, за да намериш черешката или лимончето, няма проблем да си ги изядеш. Очевидно, ако това не е маса за хранене и няма прибори, ще ти се наложи да вземеш резенчето с пръсти, но това не е такъв проблем. Позволено е и да го изстискаш в напитката, особено в чай. Докато пръстите ти не се разхождат из чашата, всичко е наред.

Какво правим с кората? Ако няма чинийка, където да я оставим, колкото и да не ни се иска, по-добре е да оставим лимончето на ръба на чашата. Ако си на много официално място и имаш каквото и да било съмнение, че може да се омажеш, докато гризеш парче лимон или портокал, по-добре го остави.

Телефон

6. Мобилният телефон – навсякъде?

За много хора да се разделят с телефона си дори само за миг е равносилно на трагично събитие. И все пак…

Има едно основно правило за телефона по време на хранене, без значение дали е в изискан ресторант или сред близки хора – ако не очакваш спешно обаждане, изключи телефона си или поне звука му. Разбира се, близките приятели винаги ще ти простят, колкото и телефонни разговора да проведеш, докато се храните. Но ако се окаже, че говориш повече по телефона, отколкото с тях, може и да не са особено щастливи от това. Също така, особено ако разговорът е личен, не е необходимо да оставаш на масата и да го правиш достояние на всички. Извини се и се отдалечи, докато приключиш.

Телефонът ти трябва задължително да е изключен…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here