Улесни компанията
Ако имаш да довършваш някои проекти, постарай се да го направиш, преди да напуснеш. Ако е възможно, помогни на бъдещия ти заместник да навлезе в работата. Колкото по-коректен си при напускането, толкова по-добре за професионалния ти имидж – все пак никога не знаеш как ще се развие кариерата ти в бъдеще и кога ще имаш нужда от добра дума от бившия си шеф.
Не отмъщавай
Ако напускането ти е резултат от нечестно отношение на фирмата към теб, вероятно ще си изкушен да си отмъстиш по някакъв начин – като забавиш работата или по друг начин. Не го прави – просто няма смисъл и няма да те накара да се почувстваш по-добре. Покажи, че си повече мъж от тях, като напуснеш с класа.
Почисти след себе си
Остави работното си място в чист и спретнат вид, за да оставиш добро впечатление сред колеги и шефове. Ако бюрото ти прилича на бойно поле, хората просто ще се радват, че си се махнал. Много по-добре е да им липсваш.
Вземи си личните вещи
Не оставяй снимки, чаши, тефтери и изобщо предмети, които са си лично твои.
Обмисли внимателно оферта за повишение
Ако при новината за напускането ти шефовете ти ти предложат повишение, обмисли го много внимателно. Вземи го насериозно, само ако е много по-щедро от новата ти работа. За съжаление в повечето случаи хората впоследствие съжаляват, ако приемат предложение за повишение, след като са обявили, че напускат.
Не приказвай за бившата си работа
След като напуснеш, недей да споделяш негативните си впечатления от фирмата, шефа и колегите. Това е професионалното поведение, останалото е клюки, които повече отиват на разочарован от живота човек, отколкото на успешен млад мъж.
снимки: sxc.hu