Грижа за кожата на лицето

0
766

МаскаМаска

Реклама

Свикнали сме да възприемаме маските са лице като нещо, с което жените се появяват в разни филми с цел да ни разсмеят. Любимо допълнение на тези сценарии са двете кръгчета краставица на очите.

Всъщност обаче маската може да е много полезна и за нас. Целта й е почистване на кожата в дълбочина. Сравняват маската за лице със скоч лента, която залепваме на някоя дреха. По лентата остават всички боклуци, които са били полепнали по плата. По подобен начин мръсотията и излишното омазняване от кожата на лицето ни полепват по частиците на маската. А идеално почистената кожа е първото условие да изглеждаме неотразими. Също така, след маска порите са отпушени, а кръвообращението – подобрено. Кожата е по-тонизирана и свежа.

Глинените маски са един много добър вариант. Правят се с хума, която е едно от най-добрите средства срещу омазняване на кожата заради високите си абсорбционни си свойства. Повечето глинени маски са подходящи за всеки тип кожа. Ако все пак кожата е комбинирана, се прилага само на най-склонната за омазняване част – Т-зоната (чело, нос и брадичка).

Маските винаги се прилагат на чиста и суха кожа. След като се отмият, е добре да се сложи тоник или крем. В зависимост от маската, която избереш, времето за действие е различно. След определеното време тя се отмива и лицето внимателно се подсушава. Маска може да се прилага веднъж седмично.

Някои препоръчват маската да се слага след парна баня на лицето. Тя се прави, като стоиш десетина минути над съд с вряща вода на котлона, като около лицето има кърпа, за да не излиза парата. Във водата може да се добави лайка или розмарин. Но ако не си пробвал такова нещо, трябва да внимаваш и да имаш предвид, че стоенето над изпаряващата се вода не е много приятно и не трябва да се прави, ако по някаква причина горещината не ти понася. Такава процедура се прави най-много веднъж месечно с цел дълбоко почистване и отваряне на порите.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here