Как да се пребориш с лошия дъх

0
914

Това е необходимо, защото учените са открили (обичаме да казваме „учените са открили” – щом учените са го открили, значи е така!), че само четкането не върши работа, и търкане си трябва.

Реклама

Разбрахме се, Айнщайнче тези анаеробни приятелчета обичат да се хранят с протеини, така че добра идея би била да намалиш за кратко храните, които ги съдържат. Киселините, съдържащи се в кафето, също спомагат за бързото развитие на причинителите на лош дъх. За да се справиш успешно с проблема, ти препоръчваме не просто да правиш нещата едно по едно, а да ги комбинираш за постигане на максимален ефект.

И накрая, не забравяй, че ако проблемът си остава независимо от грижите, които полагаш, най-добре е да се консултираш със зъболекар.

Забележка: Зъболекарят е човек, който лекува всичките зъби, а не само един. Затова така и не разбрахме защо не му казват зъбИлекар.

А сега ето нещата на практика – как да разбереш дали имаш лош дъх?

Това е добър въпрос. Ако си мислиш, че ще усетиш дъха си, като си дъхнеш в ръката и после я помиришеш, откажи се. Така ще помиришеш единствено ръката си! Причината е, че човешкият организъм е устроен така, че да не усеща толкова много собствената си миризма – иначе не бихме могли да подушим нищо друго, освен себе си!

Ето няколко лесни теста, които можеш да направиш „сам вкъщи” (без Маколи Кълкин), за да разбереш дали имаш лош дъх.

1. Забърши повърхността на езика си с марля и я помириши (това е може би най-точният начин да разбереш как мирише дъхът ти). Ако забележиш жълтеникаво петно на марлята, вероятно езикът ти отделя повечко сулфиди, отколкото трябва.

2. Оближи външната част на ръката си (не дланта). Изчакай около 10 секунди да изсъхне (дори да се чувстваш глупаво, направи го; целта оправдава средствата!) и тогава помириши. Ако усетиш лоша миризма, значи имаш проблем с дъха – солите на сярата са преминали от езика върху ръката ти.

Мини с конец за зъби…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here